VARAJASED SORDID

Sunshine- väga varajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad piklik-ovaalsed, väga madalate silmadega. Keeb ühtlaselt pehmeks, ei lagune, mugulad ei tumene toorelt ja keedetult. Tüüp B. Pakend 2,5kg. (läbi müüdud).

Solist- väga varajane, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5kg ja 10kg. (läbi müüdud).

Red Sonia- väga varajane, punase koore ja helekollase sisuga. Tüüp B. Pakend 5kg. (läbi müüdud).

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitseomadustega, pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakend 2,5kg. (läbi müüdud).

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B. Pakendid 10kg ja 20kg. (läbi müüdud).

Red Lady- varajane, punase koore ja kollase sisuga. Mugulad ühtlase suurusega, piklikovaalsed. Saagikas sort. Keeb ühtlaselt pehmeks. Sobib keedu- ja ahjukartuliks. Tüüp B. Pakend 2,5kg. (läbi müüdud).

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune keedukartul. Tüüp B/C. Pakend 25kg. (läbi müüdud).

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga. Mugulate arv pesas on suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakend 2,5kg. (läbi müüdud).

Maret- keskvarajane lauakartul, sobib hästi kartulipudru valmistamiseks, punase koorega, sisu helekollane, väga saagikas. Tüüp C. Pakendid 5kg. (läbi müüdud). 

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakend 5kg. (läbi müüdud).

KESKVALMIVAD SORDID

Goldmarie- keskvalmiv, pikliku kujuga salatikartul, kollase koore ja tumekollase sisuga, suurepärase maitsega saagikas sort. Tüüp A. Pakend 2,5kg. (läbi müüdud).

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakend 2,5kg. (läbi müüdud).

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakend 5kg. (läbi müüdud).

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakend 5kg. (läbi müüdud).

HILISED SORDID

Anti- hiline, saagikas, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakend 5kg. (läbi müüdud).

Ando-hiline, saagikas, lehemädanikukindel. Tüüp B/C. Pakendid 5kg ja 25kg. (läbi müüdud). 

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakend 5kg. (läbi müüdud). 

Blue Congo- hilisepoolne, jahune. Sinise koore ja sisuga. Küpsetamisel värv ei muutu. Antioksüdantide rohke. (läbi müüdud).

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

Võimalus ette tellida aadressil info@seemi.ee või telefonil 6 553 890.

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.