Seemnekartul saabub müügile alates aprillist meie kauplustesse

Tallinnas, Artelli tn 8c ja Viljandis, Jakobsoni tn 13.

VARAJASED SORDID

Solist- väga varajane, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5kg, 5kg ja 10kg.

Red Sonia- väga varajane, punase koore ja helekollase sisuga. Tüüp B. Pakendid 5kg ja 25kg.

Arielle- väga varajane, kõrgesaagiline sort. Mugulad ümarovaalsed, suured ja ühtlased. Väga heade maitseomadustega. Tüüp A/B. Pakend 25kg.

Flavia- väga varajane, kõrge saagiga, kollase koore ja helekollase sisuga. Kuivaine sisaldus keskmine kuni kõrge. Tüüp B/C. Pakendid 2,5kg, 5 kg, 10kg ja 25kg.

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitseomadustega, pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakendid 2,5kg ja 20kg.

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5kg, 5kg, 10kg ja 20kg.

Vineta- varajane, kollase koore ja helekollase sisuga. Väga kõrge saagikusega pooljahune kartul. Põuakindel, vastupidav paljudele kartulihaigustele. Hea säilituskartul. Tüüp B. Pakend 25kg.

Red Lady- varajane, punase koore ja kollase sisuga. Mugulad ühtlase suurusega piklikovaalsed. Keeb ühtlaselt pehmeks. Sobib keedu- ja ahjukartuliks. Tüüp B. Pakendid 2,5kg ja 25kg.

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune keedukartul. Tüüp B/C. Pakendid 2,5kg ja 25kg.

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga. Mugulate arv pesas on suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakendid 2,5kg, 5kg, 10kg ja 20kg.

Maret- keskvarajane lauakartul, sobib hästi kartulipudru valmistamiseks, punase koorega, sisu helekollane, väga saagikas. Tüüp C. Pakendid 5kg ja 25kg.

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakendid 2,5kg, 5kg ja 25kg.

KESKVALMIVAD SORDID

Mary Ann- keskvalmiv.  Väga hea maitsega lauakartul. Kollase koore ja kollase sisuga. Väga hea säilivusega. Tüüp A/B. Pakend 2,5kg.

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakendid 2,5kg, 5kg ja 25kg.

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 5kg ja 25kg.

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakendid 5kg ja 25kg.

HILISED SORDID

Anti- hiline, saagikas, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 5kg ja 25kg.

Ando-hiline, saagikas, lehemädanikukindel. Tüüp B/C. Pakendid 5kg ja 25kg.

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakendid 5kg ja 25kg.

Blue Congo- hilisepoolne, jahune. Sinise koore ja sisuga. Küpsetamisel värv ei muutu. Antioksüdantide rohke. Pakend 3kg.

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

Võimalus ette tellida aadressil info@seemi.ee või telefonil 6 553 890.

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.