SEEMNEKARTULITE VALIK  2023.A. KEVADEL

VARAJASED SORDID

Solist- väga varajane, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Ranomi- väga varajane saagikas sort. Mugulad piklikovaalsed, keskmise suurusega, madalate silmadega.  Kollase koore ja sisuga. Ei lagune keetmisel. Heade maitseomadustega  lauakartul. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

Mia- varajane, kollase koore ja sügavkollase sisuga. Mugulad ümarovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Heade keetmisomadustega lauakartul. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg ja  5 kg.

Red Sonia- väga varajane, punase koore ja helekollase sisuga. Tüüp B. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

Lea - väga varajane, kollase koore ja tumekollase sisuga. Saagikas sort. Hea vastupanuvõime tõttu sobilik mahepõllunduseks. Tüüp A. Pakend 25 kg.

Arielle-  väga varajane, kõrgesaagiline sort. Mugulad ümarovaalsed, suured ja ühtlased. Väga heade maitseomadustega. Tüüp A/B. Pakend 25 kg. Ainult eliitseeme.

Paroli- väga varajane sort. Sobib eriti hästi eelidandussordiks. Kollase sisu ja koorega. Mugulad ovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Väga heade keetmisomadustega mittelagunev lauakartul. Hea vastupidavusega haigustele. Kiduussikindel. Kõrge saagikuse ja hea säilivusega. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Anuschka- väga varajane keedu- ja salatikartul. Saagikas sort. Mugulad keskmised kuni suured. Ümarovaalse kujuga, väga madalate silmadega. Säilitab pärast keetmist ilusa kollase värvuse, tumenemist ei esine. Tüüp A/B. Pakend 20 kg.

Corinna- väga varajane sort. Kollase koore ja sisuga. Sobib keedukartuliks. Ei lagune, keeb ühtlaselt pehmeks. Kõrge resistentsusega lehemädaniku suhtes. Pakend 20 kg.

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitseomadustega, pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg,  5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Octa- Uus varajane sort! Mugulad piklik-ovaalsed. Kõrge saagikusega. Hea säilivusega keedu- ja salatikartul. Tüüp A/B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune keedukartul. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg, 5kg ja 25 kg.

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga. Mugulate arv pesas on suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg ja 25 kg.

Merle- uus keskvarajane sort. Mugulad piklik-ovaalsed, madalate silmadega. Kollase koore ja sisuga. Väga saagikas sort. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Maret- keskvarajane lauakartul, punase koorega, sisu helekollane, väga saagikas. Sobib keedu- ja pudrukartuliks, samuti küpsetamiseks.  Pooljahune. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

KESKVALMIVAD SORDID

Mary Ann- keskvalmiv.  Väga hea maitsega lauakartul. Kollase koore ja kollase sisuga. Väga hea säilivusega. Tüüp A/B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg ja 25 kg.

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

Väike verev- keskvalmiv lauakartul. Heade maitseomadustega, sobib hästi ka küpsetamiseks. Väga hea säilivusega. Pakend 5 kg.

HILISED SORDID

Ando-hiline, saagikas, lehemädanikukindel. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg. 

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg. 

Jelly- keskhiline, kõrge saagikuse ja hea haiguskindlusega sort. Väga maitsev, kollase sisuga, pooljahune, suhteliselt lehemädaniku kindel sort. Tüüp B. Pakend 20 kg.

Blue Congo-hilisepoolne, jahune. Sinise koorega, seest lillakas. Küpsetamisel värv ei muutu. Mugulad piklik-ovaalsed. Eriti väärtuslikuks teeb selle sordi tema keemiline koostis. Nagu mustikalgi on tal antioksüdatiivsed omadused. Pakend 3 kg.

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

 Varajane sort  Solist on juba müügile  jõudnud, teised sordid saabuvad märtsi lõpus-aprillis. 

Võtame vastu tellimusi alates 20 kg, väiksemaid koguseid saab osta kauplustes kohapeal.

Täpsem info kaupluste telefonidel Tallinnas 6 553 890, Viljandis 43 33 495 ja meiliaadressil info@seemi.ee

 

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.