SEEMNEKARTULITE VALIK  2022.A. KEVADEL

Selleks aastaks on seemnekartulid läbi müüdud.

VARAJASED SORDID

Solist- väga varajane, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg ja 10 kg. (sort on läbi müüdud).

Ranomi- väga varajane saagikas sort. Mugulad piklikovaalsed, keskmise suurusega, madalate silmadega.  Kollase koore ja sisuga. Ei lagune keetmisel. Heade maitseomadustega  lauakartul. Pakendid 10 kg ja 25 kg. (sort on läbi müüdud).

Mia- varajane, kollase koore ja sügavkollase sisuga. Mugulad ümarovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Heade keetmisomadustega lauakartul. Tüüp B. Pakend 25 kg (sort on läbi müüdud).

Marabel-varajane sort. Mugulad sileda koorega, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Mugulad väga ühtlased keskmise kuni suure suurusega. Kõrge saagikusega sort. Tüüp B. Ei lagune ega tumene keetmisel. Pakend 20 kg. (sort on läbi müüdud).

Red Sonia- väga varajane, punase koore ja helekollase sisuga. Tüüp B. Pakend 5 kg. (sort on läbi müüdud).

Lea - väga varajane, kollase koore ja tumekollase sisuga. Hea vastupanuvõime tõttu sobilik mahepõllunduseks. Tüüp A. Pakend 25 kg. (sort on läbi müüdud).

Arielle- väga varajane, kõrgesaagiline sort. Mugulad ümarovaalsed, suured ja ühtlased. Väga heade maitseomadustega. Tüüp A/B. Pakend 25 kg. (sort on läbi müüdud).

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitseomadustega, pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakend 10 kg. (sort on läbi müüdud).

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B. Pakend 5 kg. (sort on läbi müüdud).

Red Lady- varajane, punase koore ja kollase sisuga. Mugulad ühtlase suurusega piklikovaalsed. Keeb ühtlaselt pehmeks. Sobib keedu- ja ahjukartuliks. Tüüp B. Pakend  25 kg. (sort on läbi müüdud).

Concordia - keskvarajane saagikas sort. Mugulad ovaalsed, väga madalate silmadega, kollase sileda koore ja ühtlase kollase sisuga. Vähejahune lauakartul, keeb ühtlaselt pehmeks, kuid ei lagune. Vastupidav lehemädanikule.  Tüüp B. Pakend 10 kg. (sort on läbi müüdud).

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune keedukartul. Tüüp B/C. Pakend 5kg. (sort on läbi müüdud).

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga. Mugulate arv pesas on suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakend 10 kg. (sort on läbi müüdud).

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakend 2,5 kg. (sort on läbi müüdud).

KESKVALMIVAD SORDID

Mary Ann- keskvalmiv.  Väga hea maitsega lauakartul. Kollase koore ja kollase sisuga. Väga hea säilivusega. Tüüp A/B. Pakendid 2,5 kg ja 10 kg. (sort on läbi müüdud).

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg ja 10 kg ja 25 kg. (sort on läbi müüdud).

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 5 kg ja 25 kg. (sort on läbi müüdud).

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakend 5 kg. (sort on läbi müüdud).

HILISED SORDID

Ando-hiline, saagikas, lehemädanikukindel. Tüüp B/C. Pakend 5 kg. (sort on läbi müüdud).

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakend 25 kg (sort on läbi müüdud). 

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

 

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.