SEEMNEKARTULID 2024.A.

Kartulid on müügil aianduskauplustes Tallinnas Artelli 8c (tel. 6 553 890) ja Viljandis Jakobsoni 13 (tel. 43 33 495). Helista ja broneeri!

VÄGA VARAJASED SORDID

Solist- väga varajane, maitsev, kollase koore ja sisuga keedukartul. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg ja 10 kg (läbi müüdud).

Lea - väga varajane, kollase koore ja tumekollase sisuga, väga saagikas, sobib keetmiseks, praadimiseks ja püreeks.. Tüüp A/B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 25 kg.

Paroli- väga varajane, kollase sisu ja koorega. Mugulad ovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Väga heade maitseomadustega keedukartul. Kiduussikindel. Kõrge saagikuse ja hea säilivusega. Pakendid 5 kg, 10 kg  ja 20 kg.

Ranomi- väga varajane ja saagikas, mugulad piklikovaalsed, keskmise suurusega, madalate silmadega.  Kollase koore ja sisuga. Ei lagune keetmisel. Heade maitseomadustega  lauakartul. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Annegret- väga varajane salatikartul. Hea säilivusega.  Uus sort! Tüüp A.Pakend 5 kg.

Arielle- väga varajane, kõrgesaagiline, mugulad ümarovaalsed, suured ja ühtlased. Väga heade maitseomadustega. Tüüp A/B. Pakend 15 kg.

Sunshine-väga varajane, kollase koore ja sisuga. Mugulad piklik-ovaalsed, väga madalate silmadega. Värskelt sobilik koorega keetmiseks.  Tüüp B. Saagikas. Kõrge resistentsus pruunmädaniku ja märgmädaniku suhtes, keskmine resistentsus hariliku kärna suhtes. Pakendid 2,5 kg ja 10 kg.

VARAJASED SORDID

Red Lady- varajane, saagikas, punase koore ja kollase sisuga. Mugulad piklik-ovaalsed, madalate silmadega. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Väga maitsev. Tüüp B. Pakend  2,5 kg.

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitsega pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 20 kg.

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Väga hea maitsega keedu- ja ahjukartul. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg, 15 kg ja 20 kg.

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga suured mugulad. Mugulate arv pesas suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg, 15 kg ja 20 kg.

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg,  20 kg ja 25 kg.

Maret- keskvarajane, väga maitsev lauakartul, punase koorega, sisu helekollane, väga saagikas. Sobib keedu- ja pudrukartuliks, samuti küpsetamiseks.  Pooljahune. Tüüp B/C. Pakend 5 kg.

KESKVALMIVAD SORDID

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune, maitsev keedukartul. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 25 kg.

Mary Ann- keskvalmiv.  Väga hea maitsega lauakartul. Kollase koore ja kollase sisuga. Väga hea säilivusega. Tüüp A/B. Pakend 10 kg.

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg ja 10 kg.

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakend 5 kg ja 25 kg.

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

Väike verev- keskvalmiv lauakartul. Heade maitseomadustega, sobib hästi ka küpsetamiseks. Väga hea säilivusega. Pakend 5 kg. Piiratud kogus. (läbi müüdud).

Piret- keskvalmiv sort. Mugulad ümarovaalsed, kollase koore ja sisuga, silmad madalad. Pooljahune. Sobib küpsetamiseks, keetmiseks, pudruks. Tüüp B/C. Eesti sort. Kiduussi- ja vähikindel, lehemädanikukindlus keskmine. Pakendid 5 kg ja 25 kg.

HILISED SORDID

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg. (broneeritud).

Ando- hiline, saagikas. Hea vastupidavusega lehemädanikule. Suur, pooljahune, väga maitsev söögikartul. Pakend 5 kg.

Blue Congo-hilisepoolne, jahune. Sinise koorega, seest lillakas. Küpsetamisel värv ei muutu. Mugulad piklik-ovaalsed. Eriti väärtuslikuks teeb selle sordi tema keemiline koostis. Nagu mustikalgi on tal antioksüdatiivsed omadused. Pakend 3 kg.

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

Pakendite hinnad:

2,5 kg               7 eur

5 kg                12 eur

10 kg              20 eur

15 kg              28 eur

20 kg             35 eur

25 kg          45   eur

 

 

 

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.