SEEMNEKARTULID  2024.A.

Seemnekartulite müük 2024.a. kevadeks on lõppenud

VÄGA VARAJASED SORDID

Solist- väga varajane, maitsev, kollase koore ja sisuga keedukartul. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg  ja 10 kg (läbi müüdud).

Lea - väga varajane, kollase koore ja tumekollase sisuga, väga saagikas, sobib keetmiseks, praadimiseks ja püreeks.. Tüüp A/B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 25 kg (läbi müüdud).

Paroli- väga varajane, kollase sisu ja koorega. Mugulad ovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Väga heade maitseomadustega keedukartul. Kiduussikindel. Kõrge saagikuse ja hea säilivusega. Pakendid 2,5 kg,  5 kg, 10 kg  ja 20 kg (läbi müüdud).

Ranomi- väga varajane ja saagikas, mugulad piklikovaalsed, keskmise suurusega, madalate silmadega.  Kollase koore ja sisuga. Ei lagune keetmisel. Heade maitseomadustega  lauakartul. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Annegret- väga varajane salatikartul. Hea säilivusega.  Uus sort! Tüüp A. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Arielle- väga varajane, kõrgesaagiline, mugulad ümarovaalsed, suured ja ühtlased. Väga heade maitseomadustega. Tüüp A/B. Pakend 15 kg (läbi müüdud).

Sunshine-väga varajane, kollase koore ja sisuga. Mugulad piklik-ovaalsed, väga madalate silmadega. Värskelt sobilik koorega keetmiseks.  Tüüp B. Saagikas. Kõrge resistentsus pruunmädaniku ja märgmädaniku suhtes, keskmine resistentsus hariliku kärna suhtes. Pakendid 2,5 kg ja 10 kg (läbi müüdud).

VARAJASED SORDID

Red Lady- varajane, saagikas, punase koore ja kollase sisuga. Mugulad piklik-ovaalsed, madalate silmadega. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Väga maitsev. Tüüp B. Pakend  2,5 kg (läbi müüdud).

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitsega pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg ja 10 kg (läbi müüdud).

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Väga hea maitsega keedu- ja ahjukartul. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg  ja 20 kg (läbi müüdud).

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga suured mugulad. Mugulate arv pesas suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 15 kg (läbi müüdud).

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg ja 5 kg (läbi müüdud).

Maret- keskvarajane, väga maitsev lauakartul, punase koorega, sisu helekollane, väga saagikas. Sobib keedu- ja pudrukartuliks, samuti küpsetamiseks.  Pooljahune. Tüüp B/C. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

KESKVALMIVAD SORDID

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune, maitsev keedukartul. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg, ja 10 kg (läbi müüdud).

Mary Ann- keskvalmiv.  Väga hea maitsega lauakartul. Kollase koore ja kollase sisuga. Väga hea säilivusega. Tüüp A/B. Pakend 10 kg (läbi müüdud).

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg ja 10 kg (läbi müüdud).

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakend 5 kg ja 25 kg (läbi müüdud).

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Väike verev- keskvalmiv lauakartul. Heade maitseomadustega, sobib hästi ka küpsetamiseks. Väga hea säilivusega. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Piret- keskvalmiv sort. Mugulad ümarovaalsed, kollase koore ja sisuga, silmad madalad. Pooljahune. Sobib küpsetamiseks, keetmiseks, pudruks. Tüüp B/C. Eesti sort. Kiduussi- ja vähikindel, lehemädanikukindlus keskmine. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

HILISED SORDID

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Ando- hiline, saagikas. Hea vastupidavusega lehemädanikule. Suur, pooljahune, väga maitsev söögikartul. Pakend 5 kg (läbi müüdud).

Blue Congo-hilisepoolne, jahune. Sinise koorega, seest lillakas. Küpsetamisel värv ei muutu. Mugulad piklik-ovaalsed. Eriti väärtuslikuks teeb selle sordi tema keemiline koostis. Nagu mustikalgi on tal antioksüdatiivsed omadused. Pakend 3 kg (läbi müüdud).

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

 

 

 

 

 

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.