SEEMNEKARTULID 2023.A. KEVADEL:

Kuna laoseis muutub pidevalt, siis kõige täpsemat informatsiooni sortide saadavuse kohta saab Tallinna kaupluse telefonil 6 553 890 ja Viljandi kaupluse telefonil 43 33 495.

VÄGA VARAJASED SORDID

Solist- väga varajane, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg. (läbi müüdud).

Lea - väga varajane, kollase koore ja tumekollase sisuga. Saagikas sort. Hea vastupanuvõime tõttu sobilik mahepõllunduseks. Tüüp A. Pakend 10 kg ja 25 kg. (läbi müüdud).

Anuschka- väga varajane keedu- ja salatikartul. Saagikas sort. Mugulad keskmised kuni suured. Ümarovaalse kujuga, väga madalate silmadega. Säilitab pärast keetmist ilusa kollase värvuse, tumenemist ei esine. Tüüp A/B. Pakend 20 kg. (läbi müüdud).

Paroli- väga varajane sort. Sobib eriti hästi eelidandussordiks. Kollase sisu ja koorega. Mugulad ovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Väga heade keetmisomadustega mittelagunev lauakartul. Hea vastupidavusega haigustele. Kiduussikindel. Kõrge saagikuse ja hea säilivusega. Pakendid 2,5 kg, 5 kg  ja 20 kg. (läbi müüdud).

Red Sonia- väga varajane, punase koore ja helekollase sisuga. Tüüp B. Pakend 5 kg.(läbi müüdud).

Ranomi- väga varajane saagikas sort. Mugulad piklikovaalsed, keskmise suurusega, madalate silmadega.  Kollase koore ja sisuga. Ei lagune keetmisel. Heade maitseomadustega  lauakartul. Pakend 5 kg. (läbi müüdud).

Corinna- väga varajane sort. Kollase koore ja sisuga. Sobib keedukartuliks. Ei lagune, keeb ühtlaselt pehmeks. Kõrge resistentsusega lehemädaniku suhtes. Pakendid 15 kg ja  20 kg. (läbi müüdud).

VARAJASED SORDID

Vineta- varajane sort. Mugulad ümarovaalsed, kollase koore ja helekollase sisuga. Väga kõrge saagikusega, ühtlaselt suured mugulad. Pooljahune lauakartul. Põuakindel, vastupidav paljudele kartulihaigustele. Hea säilituskartul. Pakend 15 kg.

Red Lady- varajane, saagikas sort. Punase koore ja kollase sisuga. Mugulad piklik-ovaalsed, madalate silmadega. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Väga maitsev. Pakendid 10 kg ja 25 kg. (läbi müüdud).

Nixe- varajane, kollase koore ja sisuga, suurepäraste maitseomadustega, pooljahune sort. Kuivainesisaldus keskmine kuni kõrge. Hea maitsega jahusem lauakartul. Väga saagikas. Tüüp B/C. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 20 kg. (läbi müüdud).

Gala- varajane, suuresaagiline, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B. Pakend 10 kg. (läbi müüdud).

Mia- varajane, kollase koore ja sügavkollase sisuga. Mugulad ümarovaalsed, madalate silmadega, sileda koorega. Heade keetmisomadustega lauakartul. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg ja  5 kg. (läbi müüdud).

Karelia- keskvarajane sort. Heade maitseomadustega jahune toidukartul. Mugulad ümarovaalsed, ühtlase suurusega. Koor on võrguline kollane, sisu kollane. Kiduussikindel. Vastupidav kärntõvele. Kõrge saagikusega. Sobib pikaajaliseks säilitamiseks. Tüüp B/C. Pakend 15 kg.

Lilly- keskvarajane saagikas sort. Kollase koore ja sisuga. Mugulad ümarovaalsed. Hea säilivusega. Jahune keedukartul. Tüüp B/C. Pakendid 10 kg ja 25 kg.

Baltic Rose- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Ovaalse ühtlase kujuga. Mugulate arv pesas on suur. Sobi keedu-, salati- ja praekartuliks. Väga hea säilivusega. Säilitab head maitseomadused säilivusaja lõpuni. Tüüp B. Pakend 10 kg. (läbi müüdud).

Baltic Fire- keskvarajane hea säilituskartul. Punase koore ja kollase sisuga. Mugulad ovaalsed, madalate silmadega. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Ei tumene. Saagikas ka kuivematel kasvukohtadel. Pakend 5 kg. (läbi müüdud).

Birgit- keskvarajane, punase koore ja tumekollase sisuga. Sobib nii keedu- kui praekartuliks. Silmad on madalad. Väga maitsev. Säilib hästi. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg ja 25 kg. (läbi müüdud).

Merle- uus keskvarajane sort. Mugulad piklik-ovaalsed, madalate silmadega. Kollase koore ja sisuga. Väga saagikas sort. Tüüp B. Pakend 2,5 kg. (läbi müüdud).

Maret- keskvarajane lauakartul, punase koorega, sisu helekollane, väga saagikas. Sobib keedu- ja pudrukartuliks, samuti küpsetamiseks.  Pooljahune. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg. (läbi müüdud).

KESKVALMIVAD SORDID

Mary Ann- keskvalmiv.  Väga hea maitsega lauakartul. Kollase koore ja kollase sisuga. Väga hea säilivusega. Tüüp A/B. Pakendid 2,5 kg, 10 kg ja 20 kg. (läbi müüdud).

Laura- keskvalmiv. Punase koore ja tumekollase sisuga. Kõrge saagiga kvaliteetne lauakartuli sort. Tüüp B. Pakendid 2,5 kg, 5 kg, 10 kg ja 20 kg. (läbi müüdud).

Teele- keskvalmiv, kõrgesaagiline, madalate silmadega, kollase koore ja sisuga. Tüüp B. Pakend 5 kg.

Tiina- keskvalmiv, ovaalne, kollase koore ja sisuga, madalate silmadega. Ei lagune keetmisel. Tüüp A/B. Pakend 5 kg.

Väike verev- keskvalmiv lauakartul. Heade maitseomadustega, sobib hästi ka küpsetamiseks. Väga hea säilivusega. Pakend 5 kg. (läbi müüdud).

Milva- keskvalmiv kuni keskhiline sort. Koor säravkollane, veidi võrguline. Sisu kollane, silmad madalad. Mugulad keskmised kuni suured. Kõrge  saagikusega ka keskmise viljakusega muldadel.  Mugulad ei tumene. Vähikindel, kiduussikindel, vastupidav lehemädanikule ja harilikule kärnale. Säilib väga  hästi. Tüüp B. Pakendid 10 kg ja 25 kg.

HILISED SORDID

Ando-hiline, saagikas, lehemädanikukindel. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg. (läbi müüdud).

Jõgeva Kollane- hiline, maitsev, kollase koore ja tumekollase sisuga. Tüüp B/C. Pakendid 5 kg ja 25 kg. (läbi müüdud).

Jelly- keskhiline, kõrge saagikuse ja hea haiguskindlusega sort. Väga maitsev, kollase sisuga, pooljahune, suhteliselt lehemädaniku kindel sort. Tüüp B. Pakend 2,5 kg. (läbi müüdud).

Blue Congo-hilisepoolne, jahune. Sinise koorega, seest lillakas. Küpsetamisel värv ei muutu. Mugulad piklik-ovaalsed. Eriti väärtuslikuks teeb selle sordi tema keemiline koostis. Nagu mustikalgi on tal antioksüdatiivsed omadused. Pakend 3 kg.

Tüüp A- sordid sobivad salatikartuliks. Keetmisel ei lagune.
Tüüp B- sordid sobivad keetmiseks. On vähejahused, keevad ühtlaselt pehmeks ega lagune.
Tüüp C- sordid on keskmiselt jahused. Lagunevad osaliselt keetmisel.

 

 

Meie tooted on kohapeal nii Tallinnas kui Viljandis.

Vastavalt hooajale muudame oma tootevalikut. Enimnõutud tooted on leitavad meie E-poes aga siit leiate ülevaate kogu tootevalikust ja kaubamärkidest.